1774 KAZDAĞI ODALAR BİZDEN SPA FELSEFE SOSYAL BASINDA BİZ KEKİK TERAPİ MERKEZİ AKTİVİTE TEMAS
REZERVASYON BİZE ULAŞIN


İnanılmaz Deneyimler 1774 Kazdağı’nda


"sıradışı bir tatil yaşamak için gelinebilecek adres"Otelimizde yaptığımız etkinliklerin yanında sıradışı bir tatil yaşamanıza olanak sağlayan otelimiz; Osmanlı Sarayı'nın kavurmalarının gönderildiği, Sarıkız Efsanesinin yaşandığı, terk edilmiş köy olan Kavurmacılar Köyü otelimize 5 dakika mesafe olup muhteşem manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz.

Roma'yı kuran, üç kıtaya yüzyıllarca egemen olan Romalıların ata yurdu Antandros Antik Kenti'ne otelimizden kolaylıkla ulaşabilir. İnsanları etkileyen tarihe ve kültüre sahip bu kentte dünyaca bilinen üç güzeller yarışması gibi mitolojik hikâyelere şahitlik edersiniz.

Türk tarihi ve kültürüne dair tarih, sanat ve arkeoloji sergileri sunan Kazdağı Müzesi otelimize çok yakındır.

Ali Ekber Çiçek, Tuncay Kurtiz gibi çok değerli sanatçılarının mezarlarını otelimize çok yakın mesafede bulunan Kazdağları'nın eteklerinde yer alan Çamlıbel Köyü'nde ziyaret edebilirsiniz.

Kalabalık tatil beldelerinin aksine huzurun durakları olan Adatepe Köyü, Yeşilyurt, Zeus Altarı gibi muhteşem manzaralara sahip bölgelere 20 dakika mesafe bulunan otelimizden rahatlıkla ulaşabilir, dağlardan gelen taze kekiklerin kokusunu Ege'den esen meltem rüzgarlarıyla hissedebilirsiniz.

 Emine ve Hasan'ın hüzünlü aşk hikayesinde Hasan'ın boğulduğu yer olan, geniş kayaların üzerinden geçen suların aktığı doğal havuz, ağaç gölgesi altındaki piknik alanları ve gözlem yerleriyle Kaz Dağları'nda yer alan Hasan Boğuldu ve Sütüven Şelalesi'de gözünüz doğanın yeşiliyle, kulağınız derenin sesiyle mest olur.